Azonnali kérdést kaptam…
Azonnali kérdést kaptam, akár a parlamentben ülők, noha, soha sem ültem ott, és szándékomban sem áll.
Egy derék honfitársam kérdezett rám. Hogyan is képzelem én, ezt a kilépést, egy frakcióból, egy pártból, és egyáltalán?
Mint mondta, a választók elárulása lenne egy ilyen lépés.
Valójában igaza is van, nem beszélve a később kifejtett félelmeiről, miként tenné lehetetlenné, erkölcsi és gazdasági halottá, a Fidesz bosszúálló keze.
Ezt, - mondjuk - én is kinézem belőlük, mert gazdáiknál bosszúállóbbat a föld még nem hordott a hátán, de van ennek egy nagyszerű és egyszerű módja. Egy becsületes képviselő, időről-időre, lakossági fórumokon találkozik a választóival, ha mer. Amennyiben abban a hitben él, hogy politikája, még mindig élvezi a választók bizalmát, hívjon össze egy rendkívüli lakossági fórumot a saját körzetében, és írja rá a tacepaóra, hogy az összejövetel, bizalmi szavazás jellegű lesz. Biztosan tömve lesz a terem. Egyetlen napirendi pont elegendő lehet, de maximum kettő teljes bizonyossággal.
1, szavazásra tegye föl a kérdést, egyetértenek e, a jelenlévők, a városi Fidesz frakció politikájával? Valószínűleg, már erre, olyan csattanós választ kap, amilyen a rendőri biztosítással történő kivonulás volt, de talán harag nélkül.
2, szavazásra tegye föl a kérdést, kilépjen e a Fideszből, és folytasson e más politikát, függetlenként?
Teljesen bizonyos, hogy ezért a kérdésért ünnepelni fogják. Közömbös, hogy a szavazás mit mond. Ha ki akarják léptetni, és ezt megszavazva erre billenthetik, akkor azért, ha nem akarják kiléptetni, mert a választók is a sötétséget támogatják, mint a Fidesz, akkor pedig azért, mert megkérdezte, meg merte kérdezni, és érdekli is a válasz.Az emberek gyűlölik, ha becsapják őket. Még jobban, ha ez után a szemükbe röhögnek. Egy ilyen, „bizalmi szavazás” egy demokráciában elemi, és természetes dolog. A Fidesz sem tehet semmit. Mindig a demokráciáról papol, hogy tehetne bármit is egy ilyen lépés miatt anélkül, hogy a tükör elé állva leköpködné magát? A maradék támogatottságát, ennél jobban őrzi.
Ha a Fideszes képviselőkből csak négyet léptetnének ki a szavazóik, máris megszavazhatnák a közvilágítást Esztergomban, és elmúlna a sötétség a városról, és a Fideszről is.
Fontos szempont, hogy mi mennyit ér emberileg, erkölcsileg és politikailag.
Érdemes ezen elgondolkodni.
Béla László