Az igazság elferdítése, elhallgatása, éppen olyan hazugság, mint valótlan dolgok, tényként való állítása.
Ma, egyes médiaszereplők, saját elhatározásukból e, vagy politikai nyomásra, de gusztustalanul vaskos hazugságokat engednek meg maguknak, a háttérvédelem biztos tudatában. Én, nem lennék olyan biztos, ennek a védelemnek a jogosságában.
Trianonban, mint azóta már többször is, magyarnak mondott vezetők, gazul elárulták a hazájukat, de a nemzetközi tolerancia, mégsem ment el odáig, hogy ezt az árulást, teljes mértékben szentesítse, és örökérvényűen támogassa.
Ezért van a trianoni békediktátumnak egy passzusa, amely arról rendelkezik, hogy az érvénybelépést követő 50. évben, az elcsatolt országrészeken, ügydöntő népszavazást kell tartani. Ennek eredménye kell, hogy meghatározza, az adott területek további hovatartozását.
Amikor elérkezett ez az idő, Magyarországnak, egy szovjet fegyverekkel hatalomra juttatott, nagyrészt elmagyartalanodott kormánya volt. Mivel, a Szovjet-uniónak sem volt érdeke, a magyar sérelmek orvoslása, a központi politikai döntés úgy szólt, el kell szabotálni a népszavazásokat, nem is nagyon kellett erre, az akkori magyar kormányt presszionálni. Az óta sem akadt legitim Magyar Kormány, aki követelte volna ezek megtartását.
Az első, szabadon választott, legitim, valóban magyar vezetésnek, első és elengedhetetlen feladata, hogy ezt megtegye. Ezzel szemben, a
Egy szerződés, mint a trianoni is, ha már aláírták, és nem mondták fel, minden részében végrehajtandó. Lehetetlen, hogy egy részét végrehajtsák, míg más részét elszabotálják.
Ez okból, az első legitim magyar kormánynak, elsődleges kötelessége követelni, hogy vagy egészében tekintsék semmisnek, a trianoni diktátumot, és minden más megfontolás nélkül állítsák vissza Magyarország történelmi határait, vagy egészében hajtsák azt végre, beleértve az ügydöntő népszavazásokat is.
Aki mást mond, az nem mond igazat, az igazság viszont olyan természetű, ami minden körülmények között megkeresi, és meg is találja magának, a felszínre vezető utat. Nem kérünk, a jogainkat korlátozó törvénymódosításokból! Nem akarunk ezzel is, jobban hasonlítani a „szabadság hazájához”!
Béla László