Kedves Morvai Krisztina!
Munkásságának, a magyar érdekekért való személyes kiállásának, folyamatos figyelője, és tisztelője vagyok. Pozitív nemzeti gondolkodásmódját ismerve éltem a feltételezéssel, hogy mint gyakorló jogász, segíteni fog nekem, és talán még sok más, a helyzet előtt értetlenül álló magyarnak.
Tudom, Ön elsődlegesen jogvédő, így a szerződések, nem fő gyakorlatához tartoznak, de Ön jogászként, hiszen én nem vagyok jogász, csak „parasztésszel” gondolkodó magyar, lehet, hogy tud, és fog is nekem segíteni.
Néhány jogi alapvetés ismeretében, értetlenül állok, Trianon revíziójának jogi megítélésével kapcsolatosan. Úgy gondolom, a nemzetközi szerződések, éppúgy, mint a magánjogban kötöttek, feltételeket tartalmaznak, és a szerződés akkor teljesül, ha a szerződő felek, teljesítik, a rájuk vonatkozó feltételeket.
Olyanra gondolok, mint egy ingatlan adásvétel. A vevő megvásárolja az ingatlant, a kialkudott áron, amelyet valamilyen módon (készpénzben, átutalással) kifizet. Ezt követően válik jogosulttá, a tulajdonosváltás telekkönyvi bejegyzésére. Ha a vevő, nem fizeti ki a vételárat, a korábbi tulajdonos megtagadja, megtagadhatja a telekkönyvi bejegyzéshez való hozzájárulását, különösen egy olyan helyzetben, ha a szerződés, késleltetett kifizetést rögzít, és végleges tulajdonba adás feltételeként szabja azt meg.
Trianonban, valami hasonló született.
A kedvezményezett államok, megkaptak magyar területeket, azzal a feltétellel, hogy a szerződés 50. évében, a terület hovatartozásáról, ügydöntő népszavazást kell tartani. Ezt a népszavazást, nem tartotta meg Csehszlovákia, Ukrajna, Románia, Yugoszlávia, sem Ausztria. Ez szerint a szerződés feltétele, kedvezményezett oldalról nem teljesült, ebből következően, a szerződés érvénytelen.
Mivel, a népszavazás idejét a szerződés kötelezően rendelte el a kedvezményezett államok számára, az ma, már nem pótolható, (már csak a kötelezett államok egy részének megszűnése miatt sem) tehát a szerződés, nem teljesült. Ezért 1970 óta érvénytelen. Következésképpen, a magyar területeknek, a kedvezményezett államoknak birtokában tartása, ez idő óta törvénytelen. Milyen jogi probléma az, ami a területek azonnali visszacsatolását akadályozza?
Kérem, javítson ki, ha valahol tévedtem!
Tisztelettel: Béla László
Budapest, 2013. június 3.