évszázados átverés

Gondolatok az emberiség, és a magyarság helyzetéről, lehetséges megoldások, a válságok megelőzéséről, felszámolásáról, az Isteni igazságosság fontosságáról. Amit a médiák elhallgatnak, tájékoztatás a körülöttünk történő dolgokról... Az ellentétek, és igazságtalanságok felszámolásáért dolgozom, együtt, minden jó szándékú emberrel. Végkifejletben győzni fogunk, győznünk kell, mint a pozsonyi csatában, mert nin cs más alternatívánk.

Friss topikok

  • Hungarica: " A mélybe csak a tested merült el,csak ő tűnt el a föld alatt ,de lényed lényege ezer felé szóró... (2014.02.16. 18:01) Sok legyet egy csapásra…
  • katolnai: Ha mindennel nem is értek egyet írásodban, de sok igazságot megfogalmaztál: kár, h pont azok nem o... (2013.11.08. 06:46) Mi bajuk a zsidóknak Horthy-val?
  • Vállalkozz: Tibi Atya mindenképpen tudja, hiszen nemrég futott el mellett nagyon meggyőző tempó fölénnyel: www... (2013.08.01. 00:53) Orbán a legnépszerűbb politikus…
  • nemhívő: ....a "jobbik" soha nem fog kormányra kerülni.... Legfőképpen azért, ...mert eszük ágában sincsen... (2012.12.01. 20:02) A be(nyalós)hódoló egységfront…
  • cgitar: Az kiabál akinek a háza ég! Kár volt magyarázkodni ! (2012.11.27. 23:15) Visít a kisebbség.

Ki hogyan köszön ?

2013.09.02. 09:15 | béla lászló | Szólj hozzá!

      Ez, egy apró, jelentéktelen dolognak tűnhet, mégis komoly jelentőséggel bír.

 Ha emberek találkoznak egymással, üdvözlik egymást, magyar szokás szerint.

A mostanában sajnálatosan terjedő szemlélet szerint, üdvözölni, csak az ismerősöket illik, másokkal szemben ez tolakodás.

  Szerintem nem.

Egy üdvözlés, a másik ember megbecsülése, és semmiképpen nem lehet sértő, legfeljebb tájékoztató. Ha valaki, a köszönőre bambán néz vissza, az valószínűleg idegen, vendég, nem érti a nyelvet. (vagy szánalmasan neveletlen)

A magyar nyelvben, évezredek óta bevett szokás, a napszaknak megfelelően, jó reggelt, jó napot, jó estét, szókapcsolattal köszönni. Korábban, mikor még nem volt ez az őrült rohanás, több időnk volt egymásra, nagyon szépen, és feltétlen hitről tanúskodva hangzott, az Adjon az Isten jó reggelt, napot, estét, köszönési forma. Később, le-le maradt a napszak, és maradt, az Adjon Isten, amire válasz, a Fogadj Isten is lehetett. Ez inkább ismerősök között működött, hogy így folytatódjék: Adjon Isten, kedves Juliska, Józsi, stb. ami már, egy hosszabb beszélgetés kezdete is volt egyben. Mára, erre, már nincs időnk, és gondot sem-igen fordítunk rá. (sajnos)

  Ma, egy új tendenciát vezetnek be, észrevétlenül.

Az ezer éves Jó napot helyett, a Szép napot, köszönési formát.

Nincs is ezzel semmi baj, hiszen ne rosszabb az előbbinél, mindössze, megváltoztatja a nyelvi, nyelvterületi hagyományt. Egy nemzet kultúrája, a nyelvében, hagyományaiban él. Aki ezt megváltoztatja, megtagadja a múltját, és gyökértelenné, hazátlanná válik, akarja, vagy sem.

  Mindezeken túl, ez egy pozitív változás, mert lehetőség a tájékozódásra. Aki a Jó napot-ra, Szép napot-al felel, az eltörölné a nemzeti hagyományokat.

Ebből, minden más közléstől függetlenül, a magyar ember tudhatja, sok jóra, szeretetre, együttérzésre, segítőkészségre nem számíthat.

Aki Jó napot-tal, vagy Adjon Isten-el felel, vagy köszön, az összetartozik, segíti, támogatja, és szeretettel kezeli egymást.

Semmi sem egyértelmű. Van aki szerint a szép, semmivel sem kevesebb a jónál. Ellent mondanék. Ha egy virág szép, de tömény, egyébként kellemes illata halált okoz, az jó virág is egyben? (fehér liliom)

Ezt sem árt tudni, a jobb tájékozottság kedvéért.

Béla László

A bejegyzés trackback címe:

https://magyaratveres.blog.hu/api/trackback/id/tr455488690

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása