Én, ezt, egyszerűen nem értem.
Itt egy Tárki grafikon lenne, ha a rendszer áthozná amin a Fidesz népszerűsége 50 a szociké 20, a Jobbiké 13 % körül mozog.
Ez, egy Tárki által készített felmérés, amit az Origó publikált. Jó. Ismerjük mindkét társasság kötődéseit, pénzforrásait, de ez túlmutat ezen.,
Ha egy társaság, improduktív ( nem élelmiszert, vagy ipari terméket előállító)
tevékenységet folytat, fokozottan szem előtt tartja a hitelességét.
Azt nem értem, miként lehet ilyen eltérés, az utcán, a várótermekben, vagy bárhol, ahol választópolgárral találkozhatni, az itt közölt „közvéleménnyel” összehasonlítva. Saját „felmérésem” beszélgetéseim (50-60 fő) alapján, az, az általános vélemény, (tízből kilenc esetben) hogy ennyire népellenes, elnyomó korrupt kormány, ebben az országban még nem működött. Ezt mondják, az egészségügyben, a mezőgazdaságban, a szoc. ellátásban, az iparban, a közlekedésben résztvevők, és az ott dolgozók.
Ki lehet akkor, az a közel ötven százalék?
Ha én „Tárki” lennék, egészen másként csinálnám. Lehet, politikai nyomásra, vagy meggyőződésből hazudni, de ekkorát?
Biztosan nem mennék a képviselői irodaházba közvéleményt kutatni.
Ezzel, elveszíti a hitelét, egy adott társaság, és egy ilyen jelentéssel, nagyobb kárt okoz a támogatni kívánt tömbnek, mint ha csendben maradt volna.
Lehet, hogy ők is, noha látszólag a nép ellen, de összhatását szemlélvén, mégis a magyarságért, a magyar népért dolgoznak?
Bizonyára, ez a verzió, nem érte el az ingerküszöbüket, így ők nem tudnak erről. Kihúzzák magukat, mint hű csatlósok. és mosolyogva gyűrik zsebre, a minimálbéresek 16%.ából összerabolt közpénzt. - amíg még lehet...
Béla László